
Geheimen van Haarlem
Laurens Janszoon Coster
Het beeld van Laurens Jansz. Coster wordt in de volksmond ‘Lautje’ genoemd. Hij is volgens veel Nederlands en alle Haarlemmers de uitvinder van de boekdrukkunst.
Adres: Grote Markt onder de Sint Bavokerk
Drogisterij A.J. Van der Pigge
Dit bijzondere familiebedrijf is al sinds 1849 een drogist. Het bekendste product dat ze verkopen is Haarlemmer Olie: een bijzonder recept dat zou helpen tegen alle kwalen.
Adres: Gierstraat 3
Hofje van Bakenes
Het oudste hofje van Haarlem is gebouwd in 1395 en ligt tussen de Toneelschuur en Philharmonie in Haarlem.
Adres: Bakenessergracht
De Jopenkerk
In deze voormalige kerk is nu een bierbrouwerij gevestigd die het eigen Jopenbier brouwt. Tevens zit er een grand café en restaurant in het kerkgebouw, waar u het interieur van zowel de kerk als de bierbrouwerij kunt bewonderen.
Adres: Gedempte Voldersgracht 2
Wijngaardtuin
Een groene oase, waar u kunt genieten van het klokkenspel van de Sint Bavokerk.
Adres: Morinnesteeg
Graven van Frans Hals en Pieter Teyler
Zoek in de Sint Bavokerk naar de graven van de bekende schilder Frans Hals en de lakenhandelaar Pieter Teyler van der Hulst, met wiens nalatenschap het Teylers Museum is opgericht.
Adres: Sint Bavokerk
Damiaatjes
Luister iedere avond tussen 21:00 en 21:30 uur naar de klingelende klokken, die liefkozend Damiaatjes worden genoemd.
Adres: Sint Bavokerk
IJssalon Garronne
Al sinds 1949 wordt het lekkerste ijs van Haarlem en omstreken verkocht in IJssalon Garronne.
Adres: Grote Houtstraat 179
Friethoes
Alles is biologisch in deze snackbar met de lekkerste frieten en sauzen van het land.
Adres: Kruisweg 43