
De Amsterdamse Waterleidingduinen
Natuur
Een rijke variatie aan duinen, betekent ook een grote diversiteit aan planten en dieren. Tussen de bossen, plassen en graslanden kunt u herten, reeën, vossen en konijnen spotten. Vogelaars kunnen hier hun hart ophalen, want het gebied trekt duizenden (water)vogels aan. Sinds een paar jaar grazen er ook schapen en koeien in de Amsterdamse Waterleidingduinen.
Waterwinning
De naam van het natuurgebied, de Amsterdamse Waterleidingduinen, zegt al genoeg. Uit de duinen wordt via een wirwar van kanalen en geulen, water verzameld dat bestemd is voor de waterwinning.
Wilt u het natuurgebied bezoeken dan bent u welkom van zonsopgang tot zonsondergang. Entree tot het gebied kost €1,50 en voor €2,- kunt u uw auto parkeren. Honden zijn niet toegestaan in het gebied.

De natuurgebieden van Nederland
Bekijk hier alle natuurgebieden van Nederland. Nederland telt meer dan 40 natuurreservaten, waarvan 21 Nationale Parken en 20 Nationale Landschappen.
Lees meer